Otázky a odpovědi

Odpovědi na nejčastější otázky

Přečtěte si odpovědi na otázky, které nám v souvislosti s cestováním na Ukrajinu a do Černobylu kladete. Pokud byste zde nenalezli odpověď na váš dotaz, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám na vše odpovíme, případně poradíme. 🙂

Je návštěva Černobylu bezpečná?

Ano, je. Zdraví a bezpečnost lidí je vždy na prvním místě. Je tomu přizpůsobený i program prohlídky Černobylu a jeho uzavřené zóny. Nebezpečným místům se návštěvníci vyhnou a veškerý pohyb v silně zamořených místech je omezen pouze na nutné minimum. Za celou dobu dvoudenní exkurze dostane návštěvník dávku záření nižší, nebo srovnatelnou se 7 hodinovým letem letadlem (dobré srovnání můžete vidět v tomto videu: youtube.com). Navíc, vy jako turista, se do Černobylu podíváte třeba jednou v životě, ale naši průvodci jezdí do Černobylu s turisty několikrát týdně, proto věřte, že i oni chtějí chránit své zdraví.

Můžu jet do Černobylu, když mi ještě nebylo 18 let?

Do Černobylu může jet pouze osoba starší 18-let – toto pravidlo zavedly ukrajinské úřady a nelze jej obejít. Cestovat do Černobylu se také nedoporučuje těhotným a kojícím ženám.

Jsou uvedené ceny konečné?

Ano, nemáme důvod zatajovat skutečnou cenu. Veškeré ceny uvedené na našich stránkách jsou tedy konečné. Vyjímka je pouze u soukromých zájezdech, kdy se cena vždy řeší individuálně podle požadavků cestujících.

Ceny / zálohy jsou vždy platné v měně €. Uvedené v Kč jsou závislé na aktuálním kurzu Kč / €. Platby za výlet přijímáme bankovním převodem na český bankovní účet vedený u Fio Banky.

Kolik osob je ve skupině?

Standardní výlety / zájezdy pořádáme maximálně pro 16 osob, což nám umožňuje se po Černobylu snadněji pohybovat, a také průvodci jsou menším skupinkám ochotni ukázat více míst, než bývá u velkých skupin. V případě soukromého zájezdu je samozřejmě možné dohodnout libovolně velikou skupinu. 🙂

Co vše potřebuji k zajištění výletu do Černobylu?

Pro zajištění černobylského výletu vám bude stačit pouze platný cestovní pas a být plnoletý. Vše ostatní, jako třeba potřebná povolení a pojištění Vám již sami automaticky zajistíme.

Musím mít na Ukrajinu vízum?

Ukrajina vízovou povinnost pro občany EU zrušila a tak při cestách kratších jak 90 dní, není vízum potřeba. Je však potřeba cestovat s cestovním pasem, jehož platnost při vstupu na Ukrajinu musí být ještě minimálně 3 měsíce. Podrobné informace naleznete na stránkách českého Ministerstva zahraničí: http://www.mzv.cz

Budu muset před cestou do Černobylu navštívit praktického lékaře?

Nemusíte. Stav Vaší zdravotní způsobilosti znát nepotřebujeme. Toto pravidlo bylo ukrajinskými úřady již dávno zrušeno a dnes se lékařská zpráva s potvrzením nevyžaduje. Pokud však máte jakýkoliv zdravotní problém, který by mohl ovlivnit vaši cestu, doporučujeme se před cestou poradit se svým lékařem, neboť na našich výletech nachodíme denně několik kilometrů.

Jaké údaje budete ode mě při rezervaci zájezdu potřebovat?

Pro platnou rezervaci potřebujeme od každého cestujícího:
 

  • Jméno a příjmení
  • Datum narození
  • Číslo pasu a zemi, která ho vydala
  • Emailovou adresu (pro naší společnou komunikaci)
  • Telefonní číslo (pro potřeby delegáta)
  • Konfekční velikost (M,L,XL…) pokud tedy máte rád/a překvapení
  • Souhlas se zpracováním osobních údajů
  • U zájezdů, ve kterých se jde i na vnitřní prohlídku Černobylské elektrárny, je také vyžadován ofocený pas.

Jak zpracováváte osobní údaje?

Ochrana osobních údajů je pro nás velmi důležitá, a proto vždy dbáme o to, aby se vaše údaje, které nám zašlete prostřednictvím našich kontaktních formulářů, emailem, SMS apod. nikdy nedostaly do nesprávných rukou. Informace, jak nakládáme s osobními údaji (GDPR) si prosím přečtěte na stránce Jak nakládáme s osobními údaji.

Jsou všechny termíny s českým nebo slovenským výkladem?

Standardně český nebo slovenský výklad nabízíme pouze ve vybraných termínech, které jsou v kalendáři označeny – CZ/SK. V opačném případě je výklad v angličtině a ruštině. České a slovenské termíny v průběhu roku neustále doplňujeme, a pokud tedy upřednostňujete český a slovenský výklad, sledujte prosím tyto stránky, nebo náš Facebook.

V každém případě lze po vzájemné domluvě český nebo slovenský výklad zajistit na jakýkoliv termín. Více informaci vám rádi sdělíme na naši infolince +420 608 100 028, popřípadě nás můžete kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Budete plánovat termíny i v pozdějších měsících?

Ano, budeme. Naše termíny průběžně aktualizujeme a doplňujeme. Když situace dovolí, plánujeme jezdit do Černobylu celoročně, a pokud Vás zajímají naše aktuální termíny, sledujte prosím naše stránky.

Je nějaké speciální oblečení, které si mám vzít do Černobylu?

V místech, ve kterých se pohybujeme se nic speciálního nevyžaduje, ani ochranná kombinéza, ani ústní rouška (pokud nejsou nařízené při epidemiích). Při pobytu v Černobylské zóně je však potřeba mít vždy na sobě svršek s dlouhými rukávy (např. bundu, svetr…), kalhoty s dlouhými nohavicemi a plnou obuv.

Máte dotaz?

Chtěli byste se poradit s výběrem zájezdu do Černobylu nebo máte dotaz? Kontaktovat nás můžete mnoha způsoby...

Email

vylet@-/#@75f5s1d5r/-docernobylu.cz

Mobil

+420 608 100 028

WhatsApp

+420 608 100 028

Pin It on Pinterest