Otázky a odpovědi

Na této stránce naleznete odpovědi na nejčastější dotazy, které nám kladete…

Je návštěva Černobylu bezpečná?

Ano, je. Zdraví a bezpečnost lidí je vždy na prvním místě. Je tomu přizpůsobený i program exkurze. Nebezpečným místům se návštěvníci vyhnou a veškerý pohyb v silně zamořených místech je omezen pouze na nutné minimum. Za celou dobu dvoudenní exkurze dostane návštěvník dávku záření nižší, nebo srovnatelnou se 7 hodinovým letem letadlem (dobré srovnání můžete vidět v tomto videu: youtube.com)

Kdo může jet do Černobylu?

Do Černobylu může jet pouze osoba starší 18-let – toto pravidlo zavedly ukrajinské úřady a nelze jej obejít. Cestovat do Černobylu se také nedoporučuje těhotným a kojícím ženám.

Kolik osob je na exkurzi ve skupině?

Standardní exkurze pořádáme maximálně pro 15 osob, což nám umožňuje se po Černobylu snadněji pohybovat a také průvodci jsou menším skupinkám ochotni ukázat více míst, než bývá u velkých skupin. V případě soukromé exkurze je samozřejmě možné dohodnout libovolně velikou skupinu.

Co vše potřebuji k vyřízení exkurze?

Pro zajištění černobylské exkurze Vám bude stačit pouze platný cestovní pas. Vše ostatní, jako třeba potřebná povolení a pojištění Vám již sami automaticky zajistíme.

Je potřeba mít na Ukrajinu vízum?

Ukrajina vízovou povinnost pro občany EU zrušila a tak při cestách kratších jak 90 dní, není vízum potřeba. Podrobné informace naleznete na stránkách českého Ministerstva zahraničí: http://www.mzv.cz

Budu muset před cestou do Černobylu navštívit mého praktického lékaře?

Nemusíte. Stav Vaší zdravotní způsobilosti znát nepotřebujeme. Toto pravidlo bylo ukrajinskými úřady již dávno zrušeno a dnes se lékařská zpráva s potvrzením nevyžaduje.

Jaké údaje budete ode mě potřebovat pro objednání exkurze?

Pro platnou rezervaci černobylské exkurze potřebujeme od Vás mít:

  • Jméno a příjmení
  • Datum narození
  • Číslo pasu a zemi, která ho vydala
  • Emailovou adresu (pro naší společnou komunikaci)
  • Telefonní číslo (pro potřeby delegáta)
  • Konfekční velikost (M,L,XL…) pokud tedy máte rád/a překvapení
  • Souhlas se zpracováním osobních údajů

Jak zpracováváte moje osobní údaje?

Ochrana osobních údajů je pro nás velmi důležitá, a proto vždy dbáme o to, aby se vaše údaje, které nám zašlete prostřednictvím našich kontaktních formulářů, emailem, SMS apod. nikdy nedostaly do nesprávných rukou. Informace, jak nakládáme s osobními údaji (GDPR) si prosím přečtěte na stránce JAK NAKLÁDÁME S OSOBNÍMI ÚDAJI.

Jsou všechny termíny s CZ/SK výkladem?

Je nám líto, ale nejsou. Český, nebo slovenský výklad nabízíme pouze ve vybraných termínech, které jsou v kalendáři označeny – CZ/SK. V opačném případě je výklad v angličtině a ruštině. České a slovenské termíny v průběhu roku neustále doplňujeme a pokud tedy upřednostňujete český a slovenský výklad, sledujte prosím tyto stránky, nebo náš Facebook.

Kde probíhá nástup na černobylskou exkurzi?

Nástup na černobylskou exkurzi probíhá v Kyjevě (UA), kam se lze z Česka a Slovenska snadno a za přijatelnou cenu dostat letecky, nebo autobusem, a proto dopravu z ČR/SK organizujeme pouze výjimečně. Přesto v případě zájmu rádi s dopravou pomůžeme.

V Kyjevě probíhá nástup standardně v 8:00 hodin ráno v první den exkurze, před hlavní vlakovou stanicí u KFC (přesně je to tady: Google Mapy). Návrat do Kyjeva probíhá následující den ve večerních hodinách, přibližně kolem 20:30 hodiny – opět ke KFC. Upřesněné informace však ještě dostanete před samotným odjezdem a to s dostatečným předstihem.

Mám vybraný termín, kdy nejpozději si mám černobylskou exkurzi rezervovat?

Vyřízení veškerých formalit nám i ukrajinským úřadům nějakou dobu trvá, proto je vhodné si černobylskou exkurzi s nástupem v Kyjevě rezervovat co nejdříve, avšak nejpozději 10 dní před začátkem.

Budete mít termíny i v dalších měsících, které ještě nemáte vypsané?

Ano, budeme. Naše termíny průběžně aktualizujeme a doplňujeme. Exkurze do Černobylu plánujeme dělat celoročně a pokud Vás zajímají naše aktuální termíny, sledujte prosím naše stránky.

Je nějaké speciální oblečení, které si mám vzít do Černobylu s sebou?

V místech, ve kterých se pohybujeme se nic speciálního nevyžaduje, ani ochranná kombinéza, ani ústní rouška. Při pobytu v zóně je však potřeba mít vždy na sobě svršek s dlouhými rukávy (např. bundu, svetr…), kalhoty s dlouhými nohavicemi a plnou obuv.

Kdo tyto výlety do Černobylu organizuje?

Na veškerých černobylských exkurzích spolupracujeme od roku 2013 se členy mezinárodní asociace CHTOA, kteří jsou přímými organizátory zajišťující černobylské exkurze přímo u ukrajinské Státní správy pro černobylskou zónu. Za dobu své existence nasbírali mnohaleté zkušenosti a do Černobylu přivezli už tisíce spokojených lidí, což je více než dostatečná záruka spokojenosti.
Veškeré ceny uvedené na našich stránkách jsou konečné a jsou shodné s ceníky našich partnerů. Ceny jsou převedené z € na Kč dle platného kurzu ke dni 22.11.2017 a následně zaokrouhlené na celé částky.

Nenašli jste odpověď na Vaší otázku? Nevadí. Napište nám a my Vám rádi odpovíme

Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Více informací

Kolik je

Vaše odeslané údaje budou sloužit pouze pro vyřízení Vašeho dotazu. Odpověď můžete získat v českém, nebo slovenském jazyce.

Pin It on Pinterest