Otázky a odpovědi

Na této stránce naleznete odpovědi na nejčastější dotazy, které nám kladete…

Je návštěva Černobylu bezpečná?

Ano, je. Zdraví a bezpečnost lidí je vždy na prvním místě. Je tomu přizpůsobený i program exkurze. Nebezpečným místům se návštěvníci vyhnou a veškerý pohyb v silně zamořených místech je omezen pouze na nutné minimum. Za celou dobu dvoudenní exkurze dostane návštěvník dávku záření nižší, nebo srovnatelnou se 7 hodinovým letem letadlem (dobré srovnání můžete vidět v tomto videu: youtube.com)

Kdo může jet do Černobylu?

Do Černobylu může jet pouze osoba starší 18-let – toto pravidlo zavedly ukrajinské úřady a nelze jej obejít. Cestovat do Černobylu se také nedoporučuje těhotným a kojícím ženám.

Jsou uvedené ceny konečné?

Ano, nemáme důvod zatajovat skutečnou cenu. Veškeré ceny uvedené na našich stránkách jsou tedy konečné. Ceny uvedené v Kč jsou však závislé na aktuálním kurzu Kč / € / Hřivny.

Kolik osob je na exkurzi ve skupině?

Standardní exkurze pořádáme maximálně pro 15 osob, což nám umožňuje se po Černobylu snadněji pohybovat a také průvodci jsou menším skupinkám ochotni ukázat více míst, než bývá u velkých skupin. V případě soukromé exkurze je samozřejmě možné dohodnout libovolně velikou skupinu.

Co vše potřebuji k vyřízení exkurze?

Pro zajištění černobylské exkurze Vám bude stačit pouze platný cestovní pas. Vše ostatní, jako třeba potřebná povolení a pojištění Vám již sami automaticky zajistíme.

Je potřeba mít na Ukrajinu vízum?

Ukrajina vízovou povinnost pro občany EU zrušila a tak při cestách kratších jak 90 dní, není vízum potřeba. Je však potřeba cestovat s cestovním pasem, jehož platnost při vstupu na Ukrajinu musí být minimálně 3 měsíce. Podrobné informace naleznete na stránkách českého Ministerstva zahraničí: http://www.mzv.cz

Budu muset před cestou do Černobylu navštívit mého praktického lékaře?

Nemusíte. Stav Vaší zdravotní způsobilosti znát nepotřebujeme. Toto pravidlo bylo ukrajinskými úřady již dávno zrušeno a dnes se lékařská zpráva s potvrzením nevyžaduje.

Jaké údaje budete ode mě potřebovat pro objednání exkurze?

Pro platnou rezervaci černobylské exkurze potřebujeme od Vás mít:

 • Jméno a příjmení
 • Datum narození
 • Číslo pasu a zemi, která ho vydala
 • Emailovou adresu (pro naší společnou komunikaci)
 • Telefonní číslo (pro potřeby delegáta)
 • Konfekční velikost (M,L,XL…) pokud tedy máte rád/a překvapení
 • Souhlas se zpracováním osobních údajů

Jak zpracováváte moje osobní údaje?

Ochrana osobních údajů je pro nás velmi důležitá, a proto vždy dbáme o to, aby se vaše údaje, které nám zašlete prostřednictvím našich kontaktních formulářů, emailem, SMS apod. nikdy nedostaly do nesprávných rukou. Informace, jak nakládáme s osobními údaji (GDPR) si prosím přečtěte na stránce JAK NAKLÁDÁME S OSOBNÍMI ÚDAJI.

Jsou všechny termíny s CZ/SK výkladem?

Standardně český, nebo slovenský výklad nabízíme pouze ve vybraných termínech, které jsou v kalendáři označeny – CZ/SK. V opačném případě je výklad v angličtině a ruštině. České a slovenské termíny v průběhu roku neustále doplňujeme a pokud tedy upřednostňujete český a slovenský výklad, sledujte prosím tyto stránky, nebo náš Facebook.

Pozor, nově je po domluvě možné český, nebo slovenský výklad zajistit na jakýkoliv termín. Více informaci vám rádi sdělíme na naši infolince +420 608 100 028, popřípadě nás můžete kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Kde probíhá nástup na černobylskou exkurzi?

Nástup na černobylskou exkurzi probíhá v Kyjevě (UA), kam se lze z Česka a Slovenska snadno a za přijatelnou cenu dostat letecky, nebo autobusem, a proto dopravu z ČR/SK organizujeme pouze výjimečně. Přesto v případě zájmu rádi s dopravou pomůžeme.

V Kyjevě probíhá nástup standardně v 7:30 hodin ráno (kyjevského času) v první den exkurze, před hlavní vlakovou stanicí u KFC (přesně je to tady: Google Mapy). Návrat do Kyjeva probíhá následující den ve večerních hodinách, přibližně kolem 20:30 hodiny – opět ke KFC. Upřesněné informace však ještě dostanete před samotným odjezdem a to s dostatečným předstihem.

Mám vybraný termín, kdy nejpozději si mám černobylskou exkurzi rezervovat?

Vyřízení veškerých formalit nám i ukrajinským úřadům nějakou dobu trvá, proto je vhodné si černobylskou exkurzi s nástupem v Kyjevě rezervovat co nejdříve, avšak nejpozději 5 dní před začátkem.

Budete mít termíny i v dalších měsících, které ještě nemáte vypsané?

Ano, budeme. Naše termíny průběžně aktualizujeme a doplňujeme. Exkurze do Černobylu plánujeme dělat celoročně a pokud Vás zajímají naše aktuální termíny, sledujte prosím naše stránky.

Je nějaké speciální oblečení, které si mám vzít do Černobylu s sebou?

V místech, ve kterých se pohybujeme se nic speciálního nevyžaduje, ani ochranná kombinéza, ani ústní rouška. Při pobytu v zóně je však potřeba mít vždy na sobě svršek s dlouhými rukávy (např. bundu, svetr…), kalhoty s dlouhými nohavicemi a plnou obuv.

Kdo tyto výlety do Černobylu organizuje?

Na veškerých černobylských exkurzích spolupracujeme od roku 2013 se členy mezinárodní asociace CHTOA, kteří jsou přímými organizátory zajišťující černobylské exkurze přímo u ukrajinské Státní správy pro černobylskou zónu. Za dobu své existence nasbírali mnohaleté zkušenosti a do Černobylu přivezli už tisíce spokojených lidí, což je více než dostatečná záruka spokojenosti.

 

Nenašli jste odpověď na Vaší otázku? Nevadí. Napište nám a my Vám rádi odpovíme

  Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Více informací

  Kolik je

  Vaše odeslané údaje budou sloužit pouze pro vyřízení Vašeho dotazu. Odpověď můžete získat v českém, nebo slovenském jazyce.

  Pin It on Pinterest